Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: prawda o Katyniu stanowi dzisiaj fundament wolnej Polski

mm 13:23 13 kwietnia 2021
Morawiecki mówił, że pamięć o Katyniu była kluczowa w walce o wolność w latach komunizmuFot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Prawda o Katyniu stanowi fundament wolnej Polski, dlatego ta prawda o odwadze, poświęceniu, walce o godność człowieka, której uosobieniem są wszystkie ofiary Katynia, zostanie z nami na zawsze - mówił premier Mateusz Morawiecki w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Szef rządu po oddaniu hołdu i złożeniu kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim w Warszawie podkreślał, że pamięć o Katyniu i tej strasznej zbrodni była kluczowa w walce o wolność, demokrację i niepodległość w latach komunizmu.

– Później, po krótkim pojednaniu, po odzyskaniu wolności, odzyskaniu części dokumentów, nastąpił znowu czas zakłamania ze strony tych, którzy czują się dzisiaj spadkobiercami Związku Radzieckiego – zaznaczył.

Dlatego my dziś – jak dodał – cały czas musimy stać i stoimy na straży prawdy. – Na straży prawdy o polskich oficerach, nauczycielach, o przedstawicielach szeroko rozumianej polskiej inteligencji, którzy oddali życie za Polskę. Oddali życie tylko dlatego, że byli Polakami. Zostali w bestialski sposób zamordowani przez komunistycznych, sowieckich oprawców strzałem w tył głowy w Katyniu i w wielu innych miejscach na nieludzkiej ziemi – mówił premier.

– Pamiętamy o nich dzisiaj, bo prawda o Katyniu stanowi dzisiaj fundament wolnej Polski. Dlatego ta prawda zostanie z nami na zawsze. Prawda o odwadze, o poświęceniu, o walce o godność człowieka, której uosobieniem są wszystkie ofiary Katynia i tylu miejsc rozsianych na nieludzkiej ziemi, na ziemi komunistycznych oprawców – powiedział Morawiecki.

Źródło: portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze