Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Nie chcemy budować kolejnych podziałów politycznych

zm 19:40 10 stycznia 2016
FLICKR/KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW/domena publiczna
– W Polsce zauważalne jest napięcie polityczne (...) ten Rów Mariański w polskiej polityce jest za głęboki – mówił w „Rozmowach Niedokończonych” w Telewizji Trwam wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
– Dla nas cała ojczyzna jest dobrem wspólnym, jesteśmy wszyscy Polakami, mieszkańcami Polski, to dla nas powinien być rozwój – mówił Morawiecki w wywiadzie dla Telewizji Trwam.

Wzmocnienie znaczenia polityki prorodzinnej i obronności

Minister rozwoju mówił o wyzwaniach przed jakimi stoi polska gospodarka oraz o rozwiązaniach proponowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jak tłumaczył Morawiecki, można nie zgadzać się z programem proponowanym przez PiS, ale wszyscy są zgodni, że w interesie Polski jest podkreślenie znaczenia niektórych płaszczyzn działania państwa m.in. polityki prorodzinnej czy polityki obronności. – Nasz rząd serio traktuje te elementy polityki – dodał minister.

Morawiecki podkreślił też, że PiS-owie nie zależy na "budowaniu kolejnych podziałów politycznych, gdyż napięcie polityczne obecnie jest i tak zbyt widoczne. – Ten Rów Mariański w polskiej polityce jest za głęboki – mówił minister, podając za przykład Niemcy, gdzie niezależnie od zmian władzy prowadzona jest konsekwentna polityk zgodna z interesem państwa. – Ten rozwój ostatnich 26 lat nie był doskonały i będziemy chcieli zmieniać politykę także wobec ostatnich ośmiu lat, ale chcemy też do tego przekonać ekspertów i społeczeństwo – dodał.

Morawiecki skomentował też proces wprowadzania programu "500 plus" poświęconego świadczeniom dla rodziców. – Ten program jest w gestii resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. W tej chwili jesteśmy w trakcie konsultacji społecznych (...) to będzie 500 złotych świadczeń na każde drugie i kolejne dziecko, szczegóły są teraz dopracowywane, ale to będzie wkrótce i na pewno będzie to bardzo dobry impuls prospołeczny i prodemograficzny –mówił polityk.

Źródło: tv-trwam.pl/na-zywo

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze