Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji OFE

ap 9:23 4 lipca 2016
Twitter@MR_GOV_PL
Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji OFE – poinformował minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Wicepremier zapowiedział, że działania, które chce podjąć rząd mają na celu przekazanie tych pieniędzy Polakom.

Podczas dzisiejszego wystąpienia na Giełdzie Papierów Wartościowych, minister Morawiecki zaprezentował Program Budowy Kapitału. Jeden z punktów jego wypowiedzi dotyczył pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Wicepremier podkreślił, że głównym celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa finansowego Polaków i stabilność systemu finansów publicznych. Wskazał, że jego resort chce zaproponować przełomowe mechanizmy budowania kapitału. – Program Budowy Kapitału to kompleksowy plan tworzenia dobrowolnego kapitałowego systemu oszczędzania w Polsce – przekonywał. 

Odnosząc się do pieniędzy z OFE, stwierdził, że są to środki publiczne, które rząd chce przekazać obywatelom. Zapewnił, że nie ma żadnych planów dotyczących ich nacjonalizacji.

– Plan jest, by pieniądze z OFE przekazać Polakom. Dziś są szczątkową formą zanikania filara kapitałowego, nie ma już praktycznie filara kapitałowego, został wcześniej zdemontowany przez poprzednią ekipę rządową – mówił Morawiecki.

Źródło: tvn24bis.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze