Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki mocno odpowiada na hejt Schetyny i opozycji w Sejmie!

sm 22:30 14 grudnia 2018
fot. Gazeta Polska
Dziękuję za wotum zaufania sprzed dwóch dni, jest to dla mnie bardzo ważny, budujący mandat, żeby dalej reformować Polskę; to rękojmia, że nasze reformy będą kontynuowane - mówił w piątek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki na początku podziękował za wotum zaufania, którego Sejm udzielił jego rządowi w środę. "Jest to dla mnie bardzo ważny, budujący mandat na to, żeby dalej reformować Polskę (...). To jest też rękojmia tego, że nasze reformy, nasze zmiany będą kontynuowane" - powiedział premier.

 

"Jestem dumny z tego, że potrafiliśmy odbudować elementarną sprawczość, sprawność instytucji państwa, które wcześniej, w waszych czasach, nie działały" - powiedział do posłów opozycji Morawiecki.

 

Symbolem tej zmiany, jak mówił, jest wzrost ściągalności podatków za rządów PiS. Szef rządu zapowiedział, że według danych, które za chwilę będą ogłoszone za listopad, nadwyżka w budżecie będzie taka, jakiej nie było wcześniej przez 30 lat.

 

"Po drugie odbudowaliśmy sprawiedliwość historyczną, dziejową, oddaliśmy honor prawdziwym polskim bohaterom" - dodał premier

Wspólnym mianownikiem naszych wszystkich działań jest wiarygodność; obiecaliśmy niższy wiek emertytalny i program 500 plus - dotrzymaliśmy słowa; podobnie dotrzymujemy słowa w naszych innych działaniach - powiedział w piątek wieczorem w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 

Premier zabrał głos w dyskusji nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu. Zapowiedział, że jego rząd dalej "będzie reformować wymiar sprawiedliwości"; mówił też o tym, jak ważne dla jego ekipy jest "przywrócenie elementarnej sprawiedliwości społecznej i przywrócenie sterowności polskiej polityce zagranicznej". Premier podkreślił, że jego rząd kieruje się w swoich działaniach polskim interesem narodowym.

 

"Wspólnym mianownikiem naszych wszystkich działań jest wiarygodność. Obiecaliśmy niższy wiek emertytalny - dotrzymaliśmy słowa. Szanowni państwo: obiecaliśmy 500 plus na każde drugie dziecko i kolejne, dotrzymaliśmy słowa? Dotrzymaliśmy. Dotrzymaliśmy słowa. I podobnie dotrzymujemy słowa w naszych innych działaniach" - powiedział Morawiecki.

 

Podczas swojego wystąpienia premier podkreślił, że PiS konsultuje swój program ze społeczeństwem. "A wy potraficie wyjść tutaj i rzucać tylko kłamstwami i inwektywami. Więc czekamy na ten (wasz - PAP) program" - mówił zwracając się do opozycji Morawiecki.

 

Zdaniem szefa rządu polityka to spór na programy. "I naszym programem - a właśnie wracam z Rady Europejskiej tutaj prosto na to posiedzenie - jest rzeczywiście wprowadzenie raz jeszcze Polaków do Europy. Nie tylko wprowadzenie państwa polskiego do UE, ale w realny sposób podniesienie standardu życia Polaków do poziomu europejskiego" - mówił premier.

 

"To jest to, co robimy przez naszą politykę społeczną, rozwojową i gospodarczą. Wyższe wynagrodzenia, wyższe płace - to jest program PiS i ten program zrealizujemy" - zapewnił szef rządu

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze