Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: mam do wicepremiera Jacka Sasina pełne zaufanie

A.N. 21:35 28 maja 2020
PAP/Leszek Szymański
Mam do wicepremiera Jacka Sasina nie tylko pełne zaufanie, ale mam pełne przekonanie, że jest on najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału, polskich spółek skarbu państwa, polskiej własności - podkreślił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
W debacie nad wnioskiem KO o odwołanie Sasina, Morawiecki dziękował mu za "znakomite działania" podczas pandemii koronawirusa. Wskazał, że jest on członkiem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz specjalnego zespołu do zarządzania kryzysem gospodarczym.

Premier pokazał też wykres jednego z hiszpańskich instytutów, obrazujący ochronę przed Covid-19 mierzoną liczbą zgonów na milion mieszkańców. Morawiecki mówił, że Polska na tym wykresie znajduje się w miejscu, w którym chciałby się znajdować każdy kraj na świecie. "To jest również zasługa pana premiera Sasina" - podkreślił szef rządu.

Morawiecki nawiązał też do tarczy antykryzysowej podkreślając, że przy pracach nad nią pracował m.in. Sasin. "Mam do premiera Sasina nie tylko pełne zaufanie, ale mam pełne przekonanie, że pan premier Sasin jest najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału, polskich spółek skarbu państwa, polskiej własności" - podkreślił Morawiecki.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze