Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Chcemy uprościć życie przedsiębiorcom, którzy do tej pory byli traktowani jak przeciwnicy państwa

ds 18:00 19 listopada 2016
Mateusz MorawieckiTelewizja Republika
Wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas Kongresu 590, zaprezentował "Konstytucję biznesu". Nowe zasady będą m.in. znosiły konieczność rejestracji niektórych mikrofirm, wprowadzają przyjazną interpretację prawa dla firm oraz likwidują numer REGON.

– Przedsiębiorca był traktowany jak przeciwnik. Państwo to nie łupieżca, a przedsiębiorca to nie kombinator. Chcemy, aby nasze firmy budowały polską markę na całym świecie. Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone. To pierwsza zasada. Druga zasada domniemanej uczciwości przedsiębiorcy, trzecią – przyjazna interpretacja przepisów, a czwartą – zasada proporcjonalności, w myśl której np. urząd nie będzie mógł obciążać przedsiębiorcy w sposób nieuzasadniony – mówił wicepremier Morawiecki.

Minister podkreślił, że "Konstytucja biznesu" polepszy warunki młodych przedsiębiorców dot. prowadzenia firm. – To przedsiębiorcom zawdzięczamy wzrost PKB. Uważam, że oni budują nasz dobrobyt, ale i siłę państwa. Ja jestem zakochany w Polsce i to jest mój cel podstawowy. Chcę, by Polska była krajem silnym, zamożnym ale też takim pięknym poprzez to, jak ludzie kraj ten kochają – dodał Morawiecki.

Zapytany o kwestie obniżenia wieku emerytalnego w Polsce oraz o to, czy nie zabraknie pieniędzy na ten cel, zwłaszcza, że jest 500+, oraz 75+, odpowiedział: – Mainstream ekonomiczny jeszcze długo będzie się uczył. Niczego nie zapomina i niewiele się uczy, tak jak Burbonowie po rewolucji francuskiej i napoleońskich wojnach.(…) Ale nam pieniędzy nie zabraknie, proszę się nie obawiać. Na pewno tutaj nasze programy i uszczelnienia podatków w 2017 r. zadziałają. A ponadto jakość naszego wzrostu gospodarczego też się poprawi.

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze