Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Modernizacja bonu turystycznego. Będzie można nim płacić również za wycieczki szkolne

AR 16:17 9 grudnia 2020
Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym mogą wejść w życie już w styczniu.pexels.com
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej zapowiedział zmiany w Polskim Bonie Turystycznym oraz kampanie mające na celu wspomóc dotkniętą kryzysem branżę turystyczną w Polsce.

Propozycje zmian w Polskim Bonie Turystycznym są już w Sejmie, a jutro mają się nimi zająć posłowie. Modernizacje dotyczą skrócenia usługi za jaką można płacić bonem. Dzięki temu będą mogły go wykorzystywać między innymi szkoły przy organizacji wycieczek.

- Do tej pory nie można było zapłacić za jednodniową wycieczkę, musiał być przynajmniej jeden nocleg. Ta zmiana spowoduje, że taka jednodniowa wycieczka, którą organizują często szkoły, będzie mogła być opłacona bonem - powiedział Rafał Szlachta.

Kolejną propozycją POT mającą wesprzeć turystykę są zmiany w akcji "Weekend za pół ceny". W 2021 akcja się nie odbędzie. W zamian Polska Organizacja Turystyczna proponuje inną formułę, mogącą zachęcić turystów do podróży krajowych ale gwarantującą też dochody przedsiębiorcopexelsmarytaylor5896463_670

- Liczymy na to, że branża pracując wspólnie będzie mogła zaoferować 30% więcej. To będzie tak, że noclegownia dogada się z jakąś atrakcją turystyczną i w ten sposób pakietują to, ktoś kto przyjeżdża na weekend dostanie więcej w cenie noclegu - powiedział Rafał Szlachta.

POT zapowiada także kampanię promującą Polskę za granicą, której odbiorcami mają być mieszkańcy sąsiednich państw. W tym momencie trwa kampania medialna skierowana do Polaków, zachęcająca ich - po ustaniu epidemii - do podróży krajowych.

Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym mogą wejść w życie już w styczniu.

Źródło: PolskieRadio24/twitterPOT_GOV_Pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze