Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MOCNE! Mazurek: Schetyna chce zbijać kapitał polityczny na krzywdzie dzieci; to niegodne

M.N. 15:35 8 kwietnia 2019
Lider PO Grzegorz Schetyna chce zbijać kapitał polityczny na krzywdzie dzieci, to niegodne - podkreśliła w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do wypowiedzi lidera PO nt. strajku nauczycieli.

Schetyna powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Krakowie, że trwający w oświacie strajk to "sytuacja dramatyczna". W jego ocenie, jeśli rządzący nie radzą sobie z kryzysem w oświacie, powinni powiedzieć to wprost i odejść. "My poradzimy sobie z sytuacją w polskiej szkole, rozwiążemy problem nauczycieli, współpracy rządu z samorządem" – zadeklarował Schetyna.

"Wystąpienie Grzegorza Schetyny udowodniło ponad wszelką wątpliwość, że na krzywdzie dzieci chce on zbijać polityczny kapitał. To niegodne" - napisała Mazurek na Twitterze. Rzeczniczka PiS we wpisie zamieściła też link do strony, na której zacytowana została wypowiedź przewodniczącego PO w sprawie strajku nauczycieli.

 

W poniedziałek rozpoczął się strajk w szkołach zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Do strajku przystąpiła też część nauczycieli-związkowców z oświatowej "Solidarności" m.in. z województw: wielkopolskiego, pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, choć w niedzielę wieczorem NSZZ "Solidarność" zawarła porozumienie z rządem.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych w styczniu rozpoczęły procedury sporu zbiorowego. W ich ramach przeprowadziły referenda strajkowe.

 

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze