Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MOCNE! Dr Targalski o Tusku: On najwyżej może sobie podskakiwać na korytarzu u Merkel i wołać „zapomniałaś o mnie”

M.N. 19:22 19 czerwca 2019
Telewizja Republika
Gośćmi red. Doroty Kani w programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika byli dr Jerzy Targalski, politolog oraz kot – Tomek. – Donald Tusk to „polityk upadły – mówił Targalski.

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak - ten od nielegalnego protestu i wizyty na majowej demonstracji narodowców - potwierdził, że zakłada partię polityczną o nazwie Prawda, która ma wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Uważam, że Kołodziejczak ma szanse na powołanie partii i to zrobi. Ponadto myślę, że ma również szansę na wprowadzenie posłów do Sejmu. Chciałem przypomnieć, że w pierwszej wersji Kołodziejczak twierdził, że żadnej działalności politycznej nie będzie prowadził tylko będzie bronił interesów ekonomicznych wsi. Zdanie zmienił i postanowił powołać partię, kiedy zmieniła się sytuacja na scenie politycznej. Nastąpiła agonia PSL to oznacza, że zwalnia się pewne miejsce – mówił dr Targalski.

Dodał, że nie przywiązywałby wagi do tego, co mówią politycy PSL.Posłowie tego ugrupowania wiedzą tylko jedno – musi się uratować – nadmienił.

Kwestia agonii PSL i wolnych miejsc to jeden czynnik. Po drugie okazało się, że Konfederacja nie przekroczyła progu 5% i z jednej strony nie jest w stanie przejść na pozycje racjonalne – czyli pozbyć się osób jak Korwin-Mikke czy pan Braun i wydaje się, że projekt Konfederacji został wycofany i znów zwalnia się miejsce. Kołodziejczak jest racjonalny, to nie jest Krowin-Mikke – ocenił dr Targalski.

Działacze będą szukali pewnej trampoliny politycznej, a Kołodziejczak oferuje miejsce w swoich szeregach – tłumaczył.

Obrona producentów polskich to postulat, który przyniesie mu popularność. Kołodziejczak stara się rozszerzyć swoją bazę na miasta. On chce zakończyć „dyktat” USA, zbliżył się do Rosji – podkreślał.

Okazuje się, że pan Kołodziejczak jest przeciwnikiem baz amerykańskich i tego, abyśmy budowali tu całą infrastrukturę dla żołnierzy amerykańskich – ocenił.

Zastanawiam się czy nie dojdzie do fuzji Jakubiaka z Kołodziejczakiem, ale jeszcze na to za wcześnie. 

Wracając do samego Kołodziejczaka – to nie jest tylko kwestia zbliżenia się do Rosji, ale również przeciwstawienie się budowie CPK (red. Centralny Port Komunikacyjny) pod pretekstem, że jest to na ziemiach rolnych. Nie ma innych ziem w tym centralnym punkcie Polski! Nie ma takiego areału, aby można całą infrastrukturę zbudować – to musi być tam – wyjaśniał dr Targalski. 

Zaznaczył, że CPK jest ością w gardle zarówno dla Rosji, jak i Niemiec. – Widzimy tutaj, że interesy Niemiec i Rosji, jeśli chodzi o Polskę, jak zwykle się zbiegają – dodał.

Przesłuchanie Donalda Tuska

Nie mam wiedzy, nie pamiętam, nie przypominam sobie takiej sytuacji – tak w dużym skrócie można podsumować zeznania Donalda Tuska, które złożył przed sejmową komisją śledczą ds. VAT.

Zdaniem dra Targalskiego Donald Tusk to „polityk upadły”. – Obecnie to jest były polityk i tak należy go traktować. On najwyżej może sobie podskakiwać na korytarzu u Merkel i wołać „zapomniałaś o mnie”. To wszystko, ale nic, poza tym – mówił.

Sytuacja polityczna nie jest stała. Nic nie będzie takie jak było i to dotyczy również Prawa i Sprawiedliwości – nadmienił.

Gościem programu był również kot – Tomek! Na koniec rozmowy red. Kania stwierdziła, że nie jest on zainteresowany politycznymi dyskusjami. Dr Targalski wytłumaczył, że jego największą pasją jest konsumpcja – zwłaszcza wołowiny! 

   

Czytaj także:

Dr Targalski: Dulkiewicz to jest specjalistka od dialogów waginalnych i na poważnie nie należy się nią zajmować


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze