Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Müller: Wiele tygodni trudnych negocjacji i rozmów przyniosło porozumienie, w które wielu nie wierzyło

DZ 7:17 11 grudnia 2020
Piotr MüllerPAP
To dobry dzień dla Polski, bardzo dobry budżet i klarowne zasady, setki miliardów, które są sukcesem negocjacyjnym premiera Mateusza Morawieckiego - tak porozumienie ws. budżetu UE skomentował rzecznik rządu Piotr Müller.

Podczas odbywającego się w Brukseli szczytu UE doszło w czwartek do porozumienia przywódców unijnych w sprawie budżetu UE i funduszu odbudowy.

W konkluzjach szczytu dot. budżetu UE zawarto m.in. zapisy dotyczące tzw. mechanizmu praworządności. Jeden z nich stanowi, że budżet UE, włączając Next Generation EU (instrument odbudowy), musi być chroniony przeciwko wszelkiego rodzaju nadużyciom finansowym, korupcji, konfliktowi interesów. Kolejny z zapisów stanowi natomiast, że samo ustalenie, że doszło do naruszenia zasady państwa prawnego nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu blokowania środków finansowych dla państw członkowskich.

- Wiele tygodni trudnych negocjacji i rozmów przyniosło porozumienie, w które jeszcze wielu dzisiaj rano nie wierzyło. To dobry dzień dla Polski! Bardzo dobry budżet i klarowne zasady. Setki miliardów, które są sukcesem negocjacyjnym premiera Mateusza Morawieckiego - napisał na Twitterze Müller

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze