Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Müller: rozważamy m.in. wariant przywrócenia resortu Skarbu Państwa

M.N. 9:56 25 października 2019
Telewizja Republika
Rozważamy możliwość przywrócenia ministerstwa czy innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa, jesteśmy na etapie analiz - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

W TVP1 rzecznik rządu był pytany o spekulacje, że wicepremier Jacek Sasin miałby zostać ministrem skarbu państwa.

"Faktycznie rozważamy możliwość przywrócenia resortu, czy innego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa, w ogóle zasobem państwowym. Jednym z wariantów jest możliwość przywrócenia tego resortu, ale to jest na etapie analiz, takiego wariantu faktycznie nie wykluczamy" - powiedział Müller.

Dopytywany o personalia, podkreślił, że nie ma jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć.

Pytany o skład nowego rządu Müller podkreślił, że już przed wyborami było jasne, że w razie wygranej PiS premierem zostanie Mateusz Morawiecki, potrzebne jest jeszcze oficjalne zatwierdzenie jego kandydatury przez Komitet Polityczny PiS.

Rzecznik rządu dodał, że z poznaniem pełnego składu gabinetu musimy wstrzymać się "mniej więcej" do czasu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, które odbędzie się 12 listopada. "Faktycznie już pewne ustalenia zapadły, ale nie na wszystkich stanowiskach, w związku z tym, chcemy to raczej ogłosić kompleksowo niż wyrywkowo" - powiedział Müller.

Pytany, czy na dotychczasowych stanowiskach pozostaną szefowie MON i MSWiA - Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, odparł, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale są to bardzo dobrzy ministrowie i mają wysokie oceny.

Źródło: TVP1

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze