Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MKiŚ: Polska niezwłocznie przystąpiła do realizacji wyroku TSUE ws. Puszczy Białowieskiej

IO 19:31 18 lutego 2021
Fot. PAP/Artur Reszko
Polska niezwłocznie przystąpiła do realizacji wyroku TSUE ws. Puszczy Białowieskiej - przekazało ministerstwo klimatu i środowiska. Resort dodał, że Lasy Państwowe sporządziły projekt nowego aneksu do planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, który niebawem trafi do KE.

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ochrony przyrody w Puszczy Białowieskiej. Chodzi o dyrektywę siedliskową i ptasią.

Według resortu klimatu i środowiska, Polska niezwłocznie przystąpiła do realizacji wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- Już w 2018 r. uchylono decyzję nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Ponadto, zgodnie z przekazanym Komisji Europejskiej przez stronę Polską zapewnieniem, działania określone w aneksie do planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, zatwierdzonym przez Ministra Środowiska w 2016 r., nie są realizowane - poinformowało ministerstwo.

Jak podkreśliło, Puszcza Białowieska to bardzo specyficzny obiekt, w którym nakłada się na siebie wiele reżimów ochronnych m.in. Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy z tych reżimów oznacza różne wymagania w podejściu do realizacji działań ochronnych.

- Dlatego też Lasy Państwowe sporządziły projekt nowego aneksu dla Nadleśnictwa Białowieża, który respektuje wymagania prawne zarówno w zakresie prawa krajowego i unijnego, który został skonsultowany z szerokim gronem interesariuszy - podał resort.

MKiŚ poinformowało, że przygotowany przez LP nowy aneks, niebawem trafi do Komisji Europejskiej.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: KE, żubr, puszcza


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze