Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mjr Julian Kulski ps. "Goliat": Są wydarzenia, których czas nie odziera z mocy

MAD 11:05 31 lipca 2017
screen TVP Info
- Robiliśmy to dla Polski, dla Warszawy, dla jej mieszkańców. Są takie wydarzenia, których czas nie okrywa zapomnieniem i nie odziera z mocy. Pozostają żywe w naszej pamięci i sercach - powiedział dziś podczas uroczystości rocznicowych powstaniec warszawski, mjr Julian Kulski ps. "Goliat".

- Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej Europie. 73 lata temu my, jako młodzi ludzie, postanowiliśmy stanąć praktycznie bez broni i walczyć o swoje państwo. Wszyscy liczyliśmy na to, że uda nam się wyzwolić Warszawę. Robiliśmy to dla Polski, dla Warszawy, dla jej mieszkańców. Są takie wydarzenia, których czas nie okrywa zapomnieniem i nie odziera z mocy. Pozostają żywe w naszej pamięci i sercach - powiedział mjr Kulski.

- Tym nieustającym wspomnieniem dla mnie i kolegów są powstańcze walki. Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni, że zostaliśmy uhonorowani przez prezydenta RP w miejscu tak znamiennym dla polskiej historii. Odznaczenia to wielki zaszczyt i znak, że Polska pamięta i nie zapomni o nas - powstańcach warszawskich. Te odznaczenia są dla wszystkich heroicznych warszawiaków, którzy w 1944 r. i w czasie całej drugiej wojny światowej oddali życie za pragnienie wolności i nasze kochane miasto - dodał powstaniec, dziękując w imieniu odznaczonych dziś przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze