Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministrowie zapowiadają rozbudowę Pomnika Smoleńskiego. "Zostało kilka elementów"

am 19:37 18 grudnia 2018
facebook.com
– Przed 10 kwietnia przyszłego roku Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej powinien zostać rozbudowany – zadeklarował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Przy pomniku ma powstać "symboliczna ściana zieleni" z krzyżem, który tuż po katastrofie znajdował się przed Pałacem Prezydenckim.

Informacja o planach rozbudowy pojawiła się na oficjalnej stronie Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej.

 

Obecni na nagraniu Jacek Sasin I Marek Suski podziękowali wszystkim, którzy wspierali budowę pomników.

– Chociaż jeszcze do całkowitego zakończenia budowy pomników zostało kilka elementów – mówił szef gabinetu premiera.

– Zostało nam - i chcemy to zrealizować przed następnym 10 kwietnia - dokończenie prac związanych z Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej, przede wszystkim zieleń, otoczenie pomnika, ale również ta symboliczna ściana z zieleni - która jest częścią projektu tego pomnika - z historycznym krzyżem, tym krzyżem, który towarzyszył Polakom pod Pałacem Prezydenckim w tragicznych dniach po tej wielkiej tragedii, jaką była katastrofa smoleńska – dodał Sasin. – - Dlatego prosimy państwa jeszcze o ofiarność, o wpłaty na rzecz komitetu, ponieważ aby ten pomnik mógł w pełni być zrealizowany, potrzebne są dodatkowe środki, które właściwie w całości w tej chwili rozdysponowaliśmy już na te pomniki, które stanęły – zakończył.

hfgds_670_01

Obecny na pl. Piłsudskiego Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku został odsłonięty w kwietniu 2018 roku, w ósmą rocznicę katastrofy. W listopadzie przed siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa przy pl. Piłsudskiego odsłonięto z kolei pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze