Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Sprawiedliwości reaguje na fake news "GW": to bulwersująca manipulacja

M.N. 8:32 1 czerwca 2020
zdjęcie ilustracyjne, / Piotr Galant/Gazeta Polska
„Ministerstwo Sprawiedliwości wyraża stanowcze oburzenie wobec kolejnej bulwersującej manipulacji dziennikarzy »Gazety Wyborczej«, którzy opierając się na nieprawdzie i przy jawnym lekceważeniu faktów, opublikowali szkalujący resort i jego kierownictwo cykl tekstów” – czytamy w oświadczeniu resortu.

Resort podkreśla, że w tekstach opublikowanych „pod skandalicznymi tytułami: »Homofobiczna kampania Ziobry«, »Ekipa ministra Zbigniewa Ziobry na tropie prześladowanych w Polsce chrześcijan. W roli lwów Sekielscy«” postawiono „kłamliwą tezę, że wraz z premierą nowego filmu braci Sekielskich, Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło kampanię w obronie prześladowanych chrześcijan”. 

„Dziennikarze gazety piszą wbrew faktom: w tygodniku »Do Rzeczy« można na przykład przeczytać o atakach na Kościół, które »są elementem zaplanowanej strategii politycznej«. To naturalnie odpowiedź na »Zabawę w chowanego«, drugi film braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. Nie ma tu mowy o przypadku” – czytamy. 

Resort oświadczył, że „cykl tekstów, który ukazał się w tygodniku »Do Rzeczy«, nie ma nic wspólnego z premierą filmu braci Sekielskich, a twierdzenie takie „to kolejna manipulacja „Gazety Wyborczej” wymierzona w Ministerstwo Sprawiedliwości”.

MS przypomniał, że „w styczniu tego roku sąd nakazał wyborczej.pl publikację sprostowania” w związku nieprawdziwymi informacjami, podanymi dwa lata wcześniej, jakoby księża byli „wyjęci z rejestru pedofilów”, choć zamieszczenie w rejestrze „zależy tylko i wyłącznie od kwalifikacji czynu dokonanej przez sąd i zawartej w wyroku”. 

 

 

Źródło: gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze