Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo Nauki: Dyplomy z Polski i Chin od dziś równoważne

dmc 15:24 20 czerwca 2016
FOT. ANDRZEJ HRECHOROWICZ/ KPRP
Umowę o wzajemnym uznawaniu dyplomów ukończenia studiów i tytułów zawodowych w szkolnictwie wyższym podpisali dziś Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Hao Ping, wiceminister edukacji Chińskiej Republiki Ludowej.

Jak informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Zgodnie z podpisaną umową, świadectwa i dyplomy uzyskane w Polsce lub w Chinach są uznawane w celu podjęcia lub kontynuacji kształcenia w drugim z państw. "Umowa wejdzie w życie po przejściu w obu państwach procedur niezbędnych  do nabycia przez umowę mocy prawnej" – czytamy w komunikacie resortu nauki.

Dziś oficjalną wizytę w Warszawie rozpoczął prezydent Chin Xi Jinping. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim przywódcy Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie. – Mam nadzieję, że Polska stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin – podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, to ważny sygnał polityczny dla całego sektora gospodarczego i silny znak intensyfikacji relacji gospodarczych z obu stron. CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze