Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ministerstwo chce uregulować zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg

M.N. 17:33 25 kwietnia 2019
Wikimedia Commons
Ministerstwo Infrastruktury chce uregulować zasady korzystania z dróg publicznych przez osoby poruszające się elektrycznymi hulajnogami - poinformował w czwartek rzecznik resortu Szymon Huptyś.

- Ze wglądu na rosnącą popularność oraz dostępność urządzeń transportu osobistego z napędem elektrycznym oraz ich udział w ruchu drogowym, a także ze względu na to, że korzystanie z tych urządzeń budzi wątpliwości w zakresie zgodności z prawem, regulacje dotyczące wskazanych wyżej urządzeń będą przedmiotem odrębnej nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym - powiedział rzecznik resortu.

Dodał, że aktualnie prowadzone są w tym zakresie prace analityczne, niezbędne do zainicjowania działań legislacyjnych, i że resort planuje przedstawić gotowy projekt w II kwartale 2019 roku.

 

Jak podkreślił Huptyś, Ministerstwo Infrastruktury dostrzega potrzebę uregulowania zasad korzystania z dróg publicznych przez osoby poruszające się przy użyciu urządzeń transportu osobistego, oraz wymagań dla tych urządzeń. - Będziemy dążyć do wypracowania optymalnego rozwiązania prawnego, pozwalającego na korzystanie z (...) (np. elektrycznych hulajnóg - red.), przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych - wyjaśnił.

Źródło: polsatnews.pl, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze