Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Zieliński o porpozycjach dla policjantów: W ciągu trzech i pół roku łącznie, proponowana przez nas podwyżka to około 1100 złotych

PR 7:53 26 września 2018
Telewizja Republika
Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji, gościł w studiu Telewizji Republika by opowiedzieć o sytuacji w policji w obliczu faktu, iż funkcjonariusze chcą kolejnych podwyżek. - Razem w ciągu trzech i pół roku łącznie, proponowana przez nas podwyżka to około 1100 złotych – przekazał wiceminister.

Minister przekazał na antenie Telewizji Republika, że w ustawie modernizacyjnej, resort przewidział podwyżki i planuje kolejne.

- Razem w ciągu trzech i pół roku łącznie, proponowana przez nas podwyżka to około 1100 złotych. Nie mamy jednak odpowiedzi od wszystkich związków zawodowych. Pojawiają się jednak kolejne żądania płacowe. Budżet jest w dobrym stanie ale nie jest z gumy. Przedstawiliśmy także dodatkowo inne propozycje – oznajmił.

Minister Zielińsk oznajmił że w planach jest zniesienie cezury wieku, określającej możliwość przejścia na emerytury przez funkcjonariuszy, czy płatne w 100 proc. zwolnienia lekarskie. Gość wskazał także na to, że policja jest modernizowana.

Minister przekazał, że w obliczu tak dużej proponowanej podwyżki ma nadzieję, iż okaże się ona wystarczająca by przynajmniej zawiesić protest i rozpocząć dalsze rozmowy.

Zieliński wskazał także, że jego resort musi zmagać się z zaniedbaniami z czasów rządu PO-PSL.

Minister stwierdził, że lepszym rozwiązaniem od ulicznych protestów, byłyby rozmowy.

- Protesty uliczne niczego nie dadzą. Tym bardziej jak są w czasie, gdy wprowadzana jest poprawa warunków pracy i wynagrodzeń – oznajmił.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze