Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister zdrowia Łukasz Szumowski liderem rankingu zaufania Polaków!

K.B. 9:29 9 kwietnia 2020
Przez długie miesiące liderami rankingu zaufania Polaków pozostawali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem właśnie wyprzedził ich minister zdrowia Łukasz Szumowski, któremu - według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu - ufa 51,1 proc. Polaków.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce minister Łukasz Szumowski był jednym z najbardziej chwalonych polityków. Internet i media obiegały zdjęcia potwornie wyczerpanego ministra, które wzbudzały sympatię Polaków. Okazuje się, że postawa Łukasza Szumowskiego w ostatnich tygodniach sprawiła, iż to jemu ufa największy odsetek obywateli naszego kraju.

Zaufanie na poziomie 51,1 proc. oznacza, że Łukasz Szumowski zyskał 9,8 pkt proc. w porównaniu z marcowym badaniem. Wyrównał tym samym rekordowy poziom w historii pomiarów IBRiS dla Onetu. W listopadzie 2017 r. prezydent Andrzej Duda zanotował taki sam wynik. Z sondażu wynika, że brak zaufania do Szumowskiego deklaruje tylko 12 proc. badanych.

 

Za plecami ministra zdrowia uplasował się prezydent Andrzej Duda, który cieszy się zaufaniem 44,5 proc. ankietowanych (spadek o 0,9 pkt proc.). Podium zamyka premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 42,5 proc. Polaków (+1,4 pkt proc.).

Źródło: Onet, Polska Times

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze