Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister środowiska: wszelkie dotychczasowe działania podejmowane były tylko z troski o zachowanie Puszczy w jak najlepszym stanie

PR 11:45 20 lutego 2018
Telewizja Republika
Minister środowiska Henryk Kowalczyk, skomentował dzisiejszą opinię rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej.

We wtorek w Luksemburgu, Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Yves Bot stwierdził, że decyzje Polski w sprawie Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE.

Do opinii Yvesa Bota, odniósł się Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

„Polska jest państwem prawa, szanującym opinię rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej” (TSUE) – komentuje Henryk Kowalczyk, minister środowiska, dzisiejszą opinię rzecznika generalnego TSUE w sprawie Puszczy Białowieskiej.

„Szczegółowo zapoznamy się z opinią rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jednak już w tej chwili mogę potwierdzić, że Polska zastosuje się do ostatecznego wyroku Trybunału w sprawie Puszczy Białowieskiej” – mówi minister Henryk Kowalczyk.

„Puszcza Białowieska jest dla Polski obszarem wyjątkowo cennym, a wszelkie dotychczasowe działania podejmowane były tylko z troski o zachowanie go w jak najlepszym stanie dla obecnych i przyszłych pokoleń” – dodaje minister Kowalczyk.

 

Dzisiejsza opinia rzecznika generalnego TSUE nie ma wiążącego charakteru. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy Białowieskiej ma zapaść najprawdopodobniej w kwietniu tego roku.

 

 

Źródło: mos.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze