Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Rafalska zabrała głos w sprawie wyczekiwanego programu! ZOBACZ

AS 18:50 13 maja 2019
Telewizja Republika
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej w Zielonej Górze podsumowała podjęte w ostatnich miesiącach działania rządu dla niepełnosprawnych.

– Program opieki wytchnieniowej to program, na który opiekunowie bardzo czekają – podkreśliła w poniedziałek minister Elżbieta Rafalska. Opiekunom należy się chwila wytchnienia od czasami wieloletniej opieki, od odpowiedzialności, którą dźwigają – powiedziała Elżbieta Rafalska. 

– Został utworzony fundusz solidarnościowy, fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. (…) Działa on od 1 stycznia 2019 r. i z tego funduszu będziemy realizować usługi opiekuńcze i usługi specjalistyczne. Na ten program przeznaczamy 60 mln zł - mówiła. 

– Program opieki wytchnieniowej kierujemy do samorządów, które będą jej organizatorem. My jako rząd współfinansujemy ten program. 240 godzin opieki w ciągu roku, tzn., że możemy zabezpieczyć opiekę na kilka godzin w ciągu dnia. Opiekun, który zajmuje się niepełnosprawną osobą, może w tym czasie załatwić sprawy urzędowe czy zawodowe. Ma zabezpieczoną opiekę profesjonalnej osoby. Ta opieka może mieć też wymiar całodobowy – na przykład placówka całodobowej opieki, gdzie zostaną pokryte koszty pobytu osoby niepełnosprawnej. Może być tak, że dzięki temu rodzice mogą pierwszy raz w życiu wyjechać na tygodniowy lub dwutygodniowy urlop. Forma – czy my chcemy dwa tygodnie opieki całodobowej, czy godzinowej będzie zależała od opiekunów - powiedziała. 


ZOBACZ TAKŻE - Długoterminowa strategia dla polskiej energetyki! Minister Tchórzewski wyjaśnia

Źródło: Radio Maryja // media // twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze