Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister kultury: pomoc socjalna dla artystów i twórców w okresie epidemii

ASy 19:00 13 sierpnia 2020
Minister lub wyznaczona przez niego państwowa instytucja kultury będą mogli udzielić takiego wsparcia na wniosek twórcyPixabay.com
W czwartek zainicjowano projekt ustawy w sprawie udzielania pomocy artystom z funduszy budżetowych. Z projektu ustawy autorstwa PiS wynika, że w czasie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii oraz 12 miesięcy po ich odwołaniu taka pomoc będzie realizowana.

Wsparcie będzie udzielone jedynie wtedy, gdy działalność twórcy to działalność kulturalna, która objęta jest mecenatem państwa.

Minister lub wyznaczona przez niego państwowa instytucja kultury będą mogli udzielić takiego wsparcia na wniosek twórcy. Dokument powinien zostać złożony do urzędu obsługującego ministra do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego albo wyznaczonej przez niego państwowej instytucji kultury.

Szczegółowe warunki uzyskiwania wsparcia finansowego, w tym maksymalną wysokość wsparcia określono szczegółowo w rozporządzeniu. Ustawa zgodnie z konstytucją miałaby wejść w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: polskieradio24.pl, pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze