Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister edukacji: Dziś wytyczne ws. przeprowadzenia egzaminów

M.N. 9:19 15 maja 2020
Zdjęcie ilustracyjne / Jan Sroda/Gazeta Polska
Dzisiaj opublikujemy wytyczne mówiące o tym, w jaki sposób zorganizować egzamin maturalny, egzamin ósmoklasisty, a także egzaminy zawodowe – poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że w trakcie egzaminu nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Minister edukacji narodowej w radiu Wnet przekazał, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów. Wyjaśnił, że będą one m.in. regulowały kwestie ustawienia ławek i dystansu od innych. 

– Tam też będziemy m.in. mówili o tym, że maseczki, które mamy używać w przestrzeni publicznej, będą obowiązywały w tych momentach, gdzie poruszamy się w przestrzeni publicznej, gdy młodzież będzie szła do szkoły czy zmierzała do sali egzaminacyjnej – powiedział Piontkowski.  

Zaznaczył jednocześnie, że zakrywanie nosa i ust nie będzie obowiązkowe w trakcie egzaminu. 

– Oczywiście ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie – dodał szef MEN.

Podkreślił, że brak takiego obowiązku powinien zwiększyć komfort pisania egzaminu. Przypomniał, jednocześnie, że tegoroczne egzaminy będą się odbywać wyłącznie w formie pisemnej. 

 W związku z epidemią koronawirusa od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Lekcje prowadzone są zdalnie. Przesunięte zostały też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu ósmoklasisty, który miał być przeprowadzony w kwietniu oraz matur, które miały rozpocząć się 4 maja. 

Pod koniec kwietnia minister edukacji poinformował, że zgodnie z nowym harmonogramem egzaminów zewnętrznych egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 16-18 czerwca, a matury rozpoczną się 8 czerwca. Sesja maturalna potrwa do 29 czerwca. Będą przeprowadzone tylko egzaminy pisemne. W tym roku na maturze nie będzie egzaminów ustnych. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. 

Ósmoklasiści, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu, będą go pisać w drugim terminie, w dniach 7-9 lipca. Dla maturzystów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, dodatkową sesję zaplanowano od 8 do 14 lipca.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze