Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Błaszczak pośmiertnie uhonorował pilota MiG-a 29

PR 18:55 14 lipca 2018
twitter
Pilot, który zginął w katastrofie samolotu MiG-29, otrzymał pośmiertny awans i odznaczenie. Decyzję w tej sprawie podjął szef MON Mariusz Błaszczak.

Pilot Krzysztof Sobański, którego maszyna rozbiła się 6 lipca pod Pasłękiem, został pośmiertnie awansowany na stopień kapitana. Minister obrony odznaczył go również Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Dziś w kościele Pruszczu Gdańskim odbyły się uroczystości pogrzebowe pilota.

Do tragedii doszło około 2:00 w nocy 6 lipca w Sakówku pod Pasłękiem. MiG-29 należał do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku.

 

Przyczyny katastrofy wyjaśniają prokuratura oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. W ubiegłym tygodniu szef MON powiedział, że państwo polskie objęło opieką rodzinę zmarłego tragicznie pilota. Mariusz Błaszczak zapowiedział również, że do czasu zbadania przyczyn wypadku wstrzymane zostały loty z użyciem samolotów MiG-29.

- Ta śmierć jest olbrzymią stratą dla Wojska Polskiego. Chcę Pana pożegnać słowami Marszu Lotnika  „A tych co pozostali, trwoga nie przenika,  Radość skrzydła nam rozwija, Nie przeraża z śmigieł krzyż, Nigdy nie ścichnie w dali, Mocny głos silnika, Lecieć, a nie dać się mijać, Zawsze wzwyż” – mówił szef MON.

Decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, pilot Krzysztof Sobański, który zginął w katastrofie samolotu MiG29, został pośmiertnie awansowany na stopień kapitana oraz odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

 

 

Źródło: IAR, mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze