Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Błaszczak deklaruje: w defiladzie 3 maja wezmą udział żołnierze WP i wojsk sojuszniczych

am 9:13 28 kwietnia 2019
Twitter/Ministerstwo Obrony Narodowej
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że na defiladzie wojskowej 3 maja będzie można zobaczyć żołnierzy Wojska Polskiego i sojuszniczych państw. Przypomniał, że uroczysta prezentacja sił zbrojnych i sprzętu odbędzie się z okazji Święta Konstytucji oraz 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 20. rocznicy członkostwa naszego kraju w NATO.

Minister podkreślił, że członkostwo w obu tych sojuszach jest dla Polski niezwykle istotne, stąd nazwa defilady: "Silni w sojuszach". Dodał, że oprócz polskich żołnierzy w jej trakcie zaprezentują się wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

 

Szef resortu obrony poinformował, że w defiladzie wezmą udział przedstawiciele innych służb, w sumie ponad dwa tysiące osób. Będą to m. in. strażacy, funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, a także przedstawiciele służb leśnych, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej. - Będziemy mieć pełen przegląd instytucji, które stanowią trzon bezpieczeństwa państwa polskiego - mówił minister Mariusz Błaszczak.

Minionej nocy żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych trenowali na Wisłostradzie w Warszawie przed defiladą "Silni w sojuszach". W próbie generalnej wzięły udział pododdziały piesze oraz wojskowy sprzęt, między innymi wozy opancerzone Rosomak, czołgi Leopard oraz armatohaubice i wozy dowodzenia.
3 maja defiladę uświetni przelot 80 wojskowych samolotów i śmigłowców. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze