Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mikołajowa masa pobiegła ulicami Torunia! "Jest nas parę tysięcy osób z całego kraju i z zagranicy"

am 14:13 9 grudnia 2018
twitter.com/@IwonaMichalek
Trzy tysiące osób z ponad 20 krajów bierze udział w Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu. Ubrani w czerwono-białe czapki, w świątecznych nastrojach biegają ulicami miasta. Z numerem jeden wystartowała Wanda Panfil – mistrzyni świata w maratonie z Tokio z 1991 r.

W niedzielę ulicami Starego Miasta biegli dorośli w mikołajowych przebraniach. Wszystko odbywało się na dystansach 5 i 10 kilometrowych oraz w półmaratonie.

W sobot na krótszych dystansach mierzyli się dzieci. Do Torunia zjechali się goście z całego świata, tj. Tajwanu, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Australii, Hongkongu, Rosji, Ukrainy oraz oczywiście Polski!

– Pogoda jest jaka jest, ale wszyscy są radośni i uśmiechnięci. To nie tylko znakomita okazja do pokazania własnych umiejętności sportowych, ale i także piękna promocja Torunia. Nasze Stare Miasto wspaniale wygląda w barwach czerwieni i bieli św. Mikołajów. Jest u nas parę tysięcy osób z całego kraju i z zagranicy. To już szesnasta edycja – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

– Lepszej oprawy niż Stare Miasto Torunia nie ma. Kilka tysięcy świętych Mikołajów pokazuje piękno nadchodzących świąt. To także symbol dawania siebie, bo przecież św. Mikołaj kojarzy się z prezentami. Uczestnicy tego festiwalu biegowego gromadzą także środki na cele charytatywne – podkreślił włodarz miasta.

Uczestnicy w drużynach przygotowali prezenty dla dzieci z domów dziecka w Toruniu i Brodnicy.

Źródło: tvp.info, twitter.com

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze