Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mieszkanie Plus- ruszył konkurs dla studentów z pulą nagród 70 tys. zł.

PR 12:38 18 października 2017
flickr.com/Eric Haglund/CC BY-SA 2.0
Ruszył realizowany w związku z programem „Mieszkanie+” otwarty konkurs zorganizowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i BGK Nieruchomości – spółka odpowiedzialna za pilotaż programu Mieszkanie Plus. Fundatorem nagród i partnerem strategicznym konkursu jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego.

„Dom jutra. Model budownictwa dostępnego” to konkurs, którego celem jest poszukiwanie nowatorskich rozwiązań w sferze mieszkalnictwa przyszłości. „Budownictwo dostępne” to takie, które pozwala realizować najważniejsze potrzeby mieszkaniowe wraz z rodziną w godnych warunkach. Ma być rozpatrywane szczególnie w kontekście Narodowego programu Mieszkaniowego. Potencjalne inwestycje powinny zachowywać równowagę pomiędzy kosztami a jakością- trwałe, użyteczne i estetyczne. 

Prace zgłoszone do konkursu mają być rozwinięciem jednego z czterech tematów wiodących: architektonicznego (osiedle społeczności jutra), urbanistycznego (modelowy dom i mieszkanie), technologicznego (technologie przyszłości) lub cyfryzacji środowiska (budowanie społeczności w erze informacyjnej) .

Każda z prac będzie oceniania przez Sąd Konkursowy w oparciu o zawarte w regulaminie kryteria, między innymi unikatowość idei, trafność propozycji w kontekście uwarunkowań społeczno- przestrzennych w Polsce, atrakcyjność rozwiązań przestrzennych oraz czytelność prezentacji.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy studenci pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia uczelni technicznych, uniwersytetów i wyższych szkół artystycznych. Prace zgłaszane do konkursu mogą być wykonywane indywidualnie lub zespołowo. W składzie zespołu nie może być jednak więcej niż trzy osoby. Termin zgłoszenia prac konkursowych upływa 14 grudnia br. Pomysły studentów będzie oceniał sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. PW Jana Słyka, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. W konkursie przewidziano nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł. Ogłoszenie wyników planowane jest 20 grudnia br.

 

 

Źródło: bgkn.pl/konkurs/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze