Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michałek: Małgorzata Gersdorf nie potrafi odejść z godnością. Skończyło się jej panowanie na stanowisku

AS 20:40 26 września 2018
Telewizja Republika
Gościem Karola Plewy w programie Telewizji Republika ,,Oddaję państwu głos'' była posłanka Porozumienia Iwona Michałek – Małgorzata Gersdorf nie potrafi odejść z godnością. Skończyło się jej panowanie na stanowisku i powinna odejść, bo stała się narzędziem w rękach opozycji - powiedziała w programie.

– Czas żeby zupełnie się odciąć od komunizmu, ale to nie jest takie proste - powiedziała Iwona Michałek. 

– Na przeszkodzie stoi na przykład taka kasta sędziowska. Dlaczego tak nam zależy, żeby to sądownictwo zmienić? Po pierwsze społeczeństwo tego chcę, a poza tym mamy świadomość, że zmiany są bardzo mocno zatrzymywane przez sądy - powiedziała posłanka. 

– Chcielibyśmy tego uniknąć. Chcielibyśmy, aby nasze sądownictwo było niezależne, żeby pracowało z myślą o społeczeństwie, a nie o swoim własnym interesie. Naprawdę robimy wszystko, żeby te stare ustawy, które krzywdzą często ludzi znieść, zastąpić je nowymi, lepszymi, ale to jest proces. My w tym procesie aktualnie jesteśmy - tłumaczyła polityk. 

– Mam nadzieję, że społeczeństwo da nam już teraz za miesiąc większą szansę działać w samorządach a potem za rok dalej nam zaufa i będziemy mogli dalej realizować tą dobrą zmianę - tłumaczyła Iwona Michałek. 

 – Małgorzata Gersdorf nie potrafi odejść z godnością. Skończyło się jej panowanie na stanowisku i powinna odejść, bo stała się narzędziem w rękach opozycji - podkreśliła polityk. 

 – Małgorzata Gersdorf już nie pełni żadnej funkcji, którą chciałaby pełnić. Już jej nie ma - stwierdziła. 

 – Nie możemy robić kroku w tył, bo robimy to, czego społeczeństwo od nas wymaga. Jesteśmy powołani przez społeczeństwo i powinniśmy robić to, co robimy - podsumowała posłanka Porozumienia. 

– Społeczeństwo dlatego nas wybrało, bo myśmy przekonali ich do tego, że warto zmienić sądy i podaliśmy konkretne powody. Mam kontakt z sędziami z którymi współpracuje często. To są bardzo dobrzy, rzetelni sędziowie i oni sami mówią na tych niższych stanowiskach, że trzeba tę reformę przeprowadzić, tylko ta góra nie chce się na to zgodzić - dodała Iwona Michałek. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze