Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Merkel sprzeciwia się planom Camerona ws. ograniczenia imigracji

mk 11:48 26 października 2014
FLICKR/ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΌΣ ΤΗΣ ΕΛΛΆΔΑΣ/CC BY-SA 2.0
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wypowiedziała się w niedzielę na łamach niedzielnego wydania brytyjskiej gazety Times przeciwko planom premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, które mają na celu ograniczenie napływu imigrantów z biedniejszych krajów UE.

 – Niemcy nie będą manipulować fundamentalnymi zasadami swobody przemieszczania się osób w UE – powiedziała Merkel w wywiadzie dla Timesa udzielonym przy okazji ostatniego szczytu UE w Brukseli.

Cameron jest zdania, że liczba obcokrajowców, którzy mogą na dłuższy czas przyjechać do danego kraju, powinna być regulowana przez rząd w zależności od potrzeb państwa. Brytyjski premier uważa, że swobodny przepływ osób w UE powinien odbywać się tylko pomiędzy krajami o takim samym poziomie gospodarczym. Dla imigrantów bez kwalifikacji z państw biedniejszych powinny jego zdaniem obowiązywać kontyngenty.

Unijny komisarz ds. pracy Laszlo Andor uznał brytyjskie plany za nielegalne i zaznaczył, że żaden inny kraj UE ich nie popiera.

Merkel zapowiedziała współpracę z Wielką Brytanią przy zwalczaniu przypadków wyłudzania świadczeń socjalnych przez imigrantów z innych krajów UE. – To jest temat kontrowersyjny, na który dyskutuje się także w Niemczech – powiedziała. – Lekarstwem na nadużycia nie może być jednak ograniczenie swobody przemieszczania się – zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze