Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mediolan stawia na naturę. W planach objęcie miana najbardziej zielonego miasta we Włoszech

ASy 16:01 17 września 2020
Mediolan obecnie z lotu ptakaTwitter
– Różnica temperatur między centrum miasta lub obszarami bardzo zurbanizowanymi a niektórymi strefami, gdzie przeważa zieleń, jest zaskakująca. To nawet pięć stopni podczas lata – wyjaśniał Pierfrancesco Maran, zastępca burmistrza ds. środowiska.

Z tego powodu w ciągu dziesięciu lat władze tego miasta planują otworzyć 29 nowych parków i posadzić 3 miliony drzew. Celem jest tu właśnie obniżenie wciąż rosnących temperatur w mieście.

Początek sprawy miał miejsce w listopadzie 2019 roku, kiedy sanoccy funkcjonariusze zatrzymali młodego chłopaka podejrzewając go o posiadanie zakazanych substancji.

Niepokojąco wysokie temperatury utrzymują się w Mediolanie nawet do połowy września. Sprzyja to utrzymywaniu się zanieczyszczeń powietrza, co z kolei zwiększa ryzyko poważnych problemów dróg oddechowych.

– Podczas najgorszego okresu epidemii zrozumieliśmy, że słabe płuca sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. To ważna kwestia dla zdrowia wszystkich mieszkańców – powiedział Stefano Boeri, architekt i dyrektor mediolańskiego projektu rozwoju urbanistycznego, odnosząc się do planów związanych z powstaniem nowych parków w stolicy Lombardii.

Mediolan chce powiększyć wszystkie tereny zielone o 50 proc. w ciągu dziesięciu lat. Koszt takiej inwestycji szacuje się na dziesiątki milionów euro.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze