Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mech: Polska ma mniejszą dzietność niż Chiny

dmc 18:41 11 grudnia 2015
Cezary Mech, były wiceminister finansów TELEWIZJA REPUBLIKA
– Fakty są nieubłagane. Jeśli chodzi o kwestie demograficzne, to jesteśmy dziś najbardziej starzejącym się społeczeństwem i mamy mniejszą dzietność niż w Chinach – mówił w TV Republika były wiceminister finansów Cezary Mech.

– Jeśli nic w tej sprawie nie zrobimy, to przez najbliższe lata będziemy przede wszystkim debatowali nad dwoma sprawami: opodatkowaniem i świadczeniami – stwierdził Mech. 

Goście TV Republika rozmawiali także o prezydenckim projekcie ustawy emerytalnej. Zakłada on powrót do wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet. Zmiany te mają dotyczyć osób objętych powszechnym systemem emerytalnym (ZUS) oraz rolników (KRUS). 

– W najbliższych latach na pewno czeka nas reforma tzw. klina podatkowego – oświadczył na naszej antenie Piotr Arak, analityk "Polityka Insight". – Polska jest jedynym krajem w UE, która ma największą dysproporcję w opodatkowaniu. Umowa o dzieło, która ma 9 proc. daniny, to jedno z najniższych opodatkowań jakie występuje w Europie – tłumaczył Arak. 

Dodał, że w naszym kraju na umowach śmieciowych pracuje ok. milion osób i podkreślił, iż w przyszłości wszystkim tym ludziom będzie trzeba dopłacać do minimalnych emerytur. – Nie wiemy jeszcze jaka jest skala tego problemu – zaznaczył ekspert. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze