Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Matura 2016: Co piąty uczeń nie zdał egzaminu

zm 11:36 5 lipca 2016
cke.edu.pl
Jak podały komisje egzaminacyjne tylko 79,5 proc. absolwentów zdało tegoroczną maturę. Teraz absolwenci szkół średnich zaczynają aplikować na studia wyższe.

W tym roku egzaminy maturalne odbywały się w dniach od 4 do 27 maja (część pisemna od 4 do 24 maja, zaś ustna – od 4 do 27 maja). Do egzaminu przystąpiło w tym roku 258 372 osób, w tym 170 158 uczniów liceum i 88 214 uczniów techników.

W roku 2016, podobnie jak w latach poprzednich, matury były przeprowadzane w dwóch formułach – nowej i starej. Nową formułę zdawali tegoroczni absolwenci liceów i techników, a także ci, którzy nie zdali go w ubiegłym roku, chcą podwyższyć jego wynik lub przystępują do egzaminu z nowego przedmiotu. Do matury w starej formule przystąpili absolwenci liceów ogólnokształcącego z lat 2005–2014 oraz absolwenci techników z lat 2006–2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu maturalnego po raz pierwszy, chcąc poprawić maturę lub zdając nowo wybrany przedmiot. 

Maturzyści zdający egzamin w „nowej” formule, obowiązkowo musieli przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. 

Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdecydowali się zdawać maturę, najczęściej, jako dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym, wybrali język angielski (52 procent). Na drugim miejscu była geografia (31 procent), a 29 procent zdających zdecydowało się na rozszerzoną matematykę.

Źródło: cke.edu.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze