Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Witek wzruszająco o Kornelu Morawieckim... Zobacz co napisała w księdze kondolencyjnej

PR 11:17 5 października 2019
twitter.com/KancelariaSejmu
Polacy żegnają Marszałka Seniora. W piątek 4 października o godz. 19:00 odbyła się uroczystość wyprowadzenia trumny z ciałem Marszałka Seniora z Sali Kolumnowej. W Sejmie najwyżsi rangą urzędnicy państwowi - na czele z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkami Sejmu i Senatu Elżbietą Witek i Stanisławem Karczewskim, Radą Ministrów oraz szefem Kancelarii Sejmu Agnieszką Kaczmarską - a także tysiące mieszkańców Warszawy, żegnały śp Kornela Morawieckiego. Wcześniej, wpisywano się do księgi kondolencyjnej.

 

Mszę zaplanowano o godz. 12:00. Następnie o godz. 15:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się ceremonia pogrzebowa, która będzie miała charakter państwowy.

 

- Odszedł od nas człowiek szlachetny, odważny i bezkompromisowy, człowiek wielkiej mądrości. Przez całe życie miał marzenie o wolnej, demokratycznej i sprawiedliwej Polsce, które realizował. Będzie nam brakowało Twoich rozważnych słów, spokoju i będziemy Cię wspominać, jako nieugiętego w walce o wolną Polskę bohatera - napisała w księdze kondolencyjnej Elżbieta Witek.

 

 

Kornel Morawiecki zmarł 30 września. Był  działaczem opozycji niepodległościowej w czasach PRL. Zaangażowany w walkę z dyktaturą komunistyczną jako założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej. Był Marszałkiem Seniorem VIII kadencji Sejmu. Miał 78 lat.

 

 

Transmisja uroczystości pogrzebowych na żywo w Telewizji Republika.

 

Źródło: sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze