Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Sejmu spotkał się z Wiktorem Orbanem. Propozycja UE ws. uchodźców "nietrafna"

dmc 22:42 5 maja 2016
Marek Kuchciński i Wiktor OrbanFOT. PAWEŁ KULA
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i premier Węgier Wiktor Orban ocenili ostatnią decyzję Komisji Europejskiej ws. rozwiązania kryzysu migracyjnego jako "nietrafną" – informuje biuro prasowe polskiego parlamentu.

Marek Kuchciński rozpoczął w czwartek oficjalną dwudniową wizytę na Węgrzech. W rozmowie z Wiktorem Orbanem potwierdzono m.in. podstawy zrozumienia oraz współpracy między Polską i Węgrami zarówno w kontaktach dwustronnych, jak i na forum Unii Europejskiej. Marszałek Sejmu i szef węgierskiego rządu zwrócili szczególną uwagę na kryzys migracyjny dotykający UE i nietrafne - zdaniem rozmówców - jego rozwiązanie zaproponowane przez Komisję Europejską.

Jak poinformował w środę wiceszef KE Frans Timmermans, uchodźcy mieliby trafiać do poszczególnych krajów członkowskich zgodnie z prostą zasadą proporcjonalności. Kwoty emigracyjne byłyby przydzielane w odniesieniu do liczby mieszkańców kraju oraz jego PKB. Państwo członkowskie UE, które nie zgodzi się przyjąć określonej kwoty uchodźców, będzie i tak musiało partycypować w systemie, poprzez udział finansowy. Koszt swoistego "wykupienia się" od przyjętego pojedynczego emigranta miałby wynosić 250 tys. euro. Jak stwierdziła kanclerz Niemiec Angela Merkel, zaproponowana przez KE kwota "nie jest karą, lecz formą lojalności". CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: telewizjarepublika.pl, sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze