Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Sejmu przesłał kondolencje do przewodniczącego Izby Reprezentantów Królestwa Belgii

dmc 17:30 22 marca 2016
FOT. KANCELARIA SEJMU
W związku z serią ataków terrorystycznych w Brukseli marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesłał w imieniu Sejmu depeszę kondolencyjną do przewodniczącego Izby Reprezentantów Królestwa Belgii Siegfrieda Bracke.

Marszałek Sejmu podkreślił, że "Polacy w pełni solidaryzują się ze społeczeństwem belgijskim w tych niezwykle trudnych dla niego chwilach i życzą mu niezachwianej wiary w ideały leżące u podstaw demokracji i pokojowego współistnienia". Jak dodał, "wolność i bezpieczeństwo stanowią dla narodu polskiego święte wartości, które wielokrotnie w swej historii tracił i odzyskiwał za cenę własnej krwi". 

W depeszy Marek Kuchciński przekazał również "wyrazy żalu i współczucia rodzinom i bliskim Ofiar zamachów" oraz życzył wszystkim rannym szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

Dzisiaj rano, chwilę po godzinie 8.00 na lotnisku w Brukseli doszło do dwóch silnych wybuchów. Brukselski nadawca publiczny VRT podaje, że był to zamach samobójczy. Po niespełna 1,5 godziny pojawiły się informacje o kolejnych eksplozjach, do których doszło na stacjach metra. W mieście zamknięto system komunikacji. Nie działa metro, nie jeżdżą autobusy i tramwaje. Belgijskie służby zajmujące się bezpieczeństwem apelują do mieszkańców, by nie opuszczali domów. CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: Telewizja Republika, sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze