Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Sejmu pokryje koszty przelotu członków rodziny. "Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne"

am 21:33 26 lipca 2019
Telewizja Republika
Wszystkie przeloty marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami były związane z obowiązkami służbowymi. Marszałek zdecydował o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

„Podczas sześciu służbowych lotów marszałkowi Kuchcińskiemu towarzyszyli członkowie jego rodziny i oficer Służby Ochrony Państwa” – podało Radio Zet.

W czwartek Centrum Informacyjne Sejmu informowało, że każda podróż Marka Kuchcińskiego samolotem rządowym miała charakter służbowy, zaś „obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu”. 

W piątek dyrektor CIS przekazał, że marszałek Sejmu, „będący druga osobą w państwie i realizujący szereg zadań w kraju i poza jego granicami, ma prawo do korzystania z samolotów rządowych”. 

Jak dodał, wszystkie zrealizowane przeloty marszałka Sejmu „zawsze były związane z pełnieniem obowiązków służbowych - były to oficjalne podróże w żaden sposób nie stojące w sprzeczności z obowiązującymi przepisami”.

„Marszałek Sejmu podjął decyzję o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny, o których jest mowa w przestrzeni medialnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne” - poinformował Grzegrzółka.

Źródło: Radio Zet, tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze