Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marszałek Sejmu otworzy w Berlinie wystawę "Polacy i Niemcy. Historia dialogu"

dmc 19:49 30 maja 2016
FOT. KRZYSZTOF BIAŁOSKÓRSKI
We wtorek, 31 maja, marszałek Sejmu Marek Kuchciński złoży oficjalną wizytę w Niemczech. Towarzyszyć mu będą m.in. przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Szymon Szynkowski vel Sęk oraz jego zastępca Marek Krząkała.

Jak informuje biuro prasowe Sejmu, głównym punktem wizyty będzie uroczyste otwarcie wystawy "Polacy i Niemcy. Historia dialogu" w Paul-Löbe-Haus. Program przewiduje także rozmowy z przewodniczącymi Bundestagu Norbertem Lammertem oraz Bundesratu Stanislawem Tillichem.

Otwarcie wystawy wpisuje się w obchody 25. rocznicy podpisania "Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy", która przypadaj 17 czerwca.

Ekspozycja  powstała na podstawie stałej wystawy plenerowej "Odwaga i pojednania" z Krzyżowej k. Świdnicy. Została przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. W 2015 r. prezentowana była w Sejmie z okazji 50. rocznicy wystosowania listu biskupów polskich do niemieckich (Przebaczamy i prosimy o przebaczenie).

Źródło: sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze