Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marek Kuchciński spotka się z przewodniczącym Bundestagu

AS 12:08 31 stycznia 2018
Telewizja Republika
Marek Kuchciński uda się w czwartek do Berlina. Głównym celem wizyty ma być spotkanie z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schauble.

Tematem wizyty ma być współpraca parlamentarna pomiędzy Polską i Niemcami, a także perspektywy rozwoju relacji, wzmocnienie roli parlamentów narodowych w Unii Europejskiej oraz rola Polski, Niemiec i krajów Europy Środkowej w mechanizmach dynamizujących UE w Europie i na świecie.


Marszałek Sejmu ma także spotkać się z przedstawicielami niemieckiej Polonii.


W trakcie wizyty w Berlinie Marek Kuchciński odwiedzi muzeum ,,Topographie des Terrors" (,,Topografia Terroru"), które dokumentuje historie tego miejsca. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się centralna hitlerowskiej tajnej policji Gestapo oraz SS, a także Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy. Wystawa poświęcona jest także mechanizmom niemieckiego aparatu terroru. Część ekspozycji poświecono zbrodniom dokonanym w okupowanej Polsce.

Centrum Informacji Sejmu przypomniało, że parlamenty obu krajów prowadzą współpracę międzyinnymi na szczeblu przewodniczących i wiceprzewodniczących w formacie spotkań prezydiów Sejmu i Bundestagu. Spotkania odbywają się na poziomie komisji i grup przyjaźni.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze