Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Marczuk: Polityka rodzinna, to forma oddania sprawiedliwości

kg 22:35 11 lutego 2016
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk
– Traktujemy politykę rodzinną, jak formę oddania sprawiedliwości, szacunku dla rodziców, a nie politykę społeczną – powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

Wiceminister przyznał, że jest dość sceptyczny wobec apeli, aby nie pobierać 500 złotych przez osoby majętniejsze. – Uważam, że państwo powinno doceniać rodziców za trud samego wychowania, państwo powinno wspierać klasę średnią z trudem się rodzącą – dodał.

Marczuk stwierdził, że program "Rodzina 500+" nie jest fanaberią i kuriozum, zaś proponowane rozwiązania przyczyni się do tego, że rodzice nie będą musieli kalkulować.

–Jestem pod wrażeniem cyrku, jaki PO urządziła w Sejmie. W ostatnim czasie nasłuchałem się, że to rozdawnictwo, że nic nie da, a nagle PO przychodzi i mówi, że trzeba wypłacać na wszystkie dzieci, co zwiększa wydatki dwukrotnie – powiedział.

Wiceminister podkreślił, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której po uruchomieniu programu nie znajdą się pieniądze na jego kontynuację. Marczuk przypomniał, że przez sektor finansów  w Polsce przepływa 42% naszego bogactwa –Jeżeli PKB mamy na 2017 rok w granicach 2 bilionów złotych, to przez sektor finansów przepłynie około 850 mld złotych – dodał.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze