Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mandat za brud w pojeździe. Zaostrzenie przepisów i kar

jm 14:16 10 kwietnia 2021
Mandat za podróż w niebezpiecznych warunkachFot. pixabay/Tama66
Zostanie wprowadzony nowy mandat. MSWiA wprowadza zmianę w kodeksie wykroczeń.

Wcześniejszy art. 117. brzmiał następująco: ,,§ 1. Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany."

MSWiA dodało drugi paragraf skierowany do wszystkich osób, które zajmują się transportem ludzi. Będzie on obejmował taksówkarzy czy kierowcy busów.

,,§ 2. Tej samej karze podlega przewoźnik obowiązany do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, który nie utrzymuje środka transportu we właściwym stanie sanitarnym." - to uzupełnienie wcześniejszego artykułu.

od 100 do 250 zł mandatu będzie mogła otrzymać osoba, która nie będzie posiadała środków do dezynfekcji, a w jej pojeździe nie będzie porządku.

Właściciele aut osobowych, którzy nie świadczą usług przewozowych zawodowo nie odczują żadnej zmiany. Zmiana skierowana jest do przewoźników, którzy zajmują się transportem osób.

Źródło: sip.lex.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze