Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Maląg: program "Za życiem" wprowadza wsparcie

DW 21:53 31 stycznia 2021
Pani ministergov.pl
Maląg: niebawem przedstawimy ewaluację i kolejne elementy programu "Za życiem". Program "Za życiem" wprowadza konkretne rozwiązania i wsparcie.

Minister Maląg powiedziała, że rok 2021 jest czasem ewaluacji wprowadzonego w 2016 roku programu "Za życiem", który zakłada kompleksowe wsparcie dla rodzin.

- Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik - szef zespołu międzyresortowego +Za życiem+ - pracuje nad rozwiązaniami, które będą wprowadzone - zapewniła.

Jak zaznaczyła będzie "to wsparcie dla rodzin, dla kobiet, które są w tej sytuacji, kiedy wiedzą, że może się urodzić dzieciątko z poważnymi uszkodzeniami".

mel_670

Minister Maląg zwróciła uwagę, że "do tej pory wprowadzono ustawę +Za życiem+, która wprowadza konkretne rozwiązania, konkretne wsparcia. Chcemy, aby te elementy, które jeszcze wprowadzimy, służyły rodzinom, były dla niej wsparciem". Jak dodała - "niebawem przedstawimy ewaluację tego programu".

W ramach świadczenia przysługuje także m.in. konsultacja z ośrodkiem diagnostyki prenatalnej, ośrodkiem kardiologii prenatalnej lub zakładem genetyki. Rodzice są informowani o możliwości pożegnania się i sposobie pochówku oraz postępowaniu w przypadku zgonu dziecka.

Źródło: gov.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze