Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Magierowski o przyjęciu ślubowania od nowo wybranych sędziów TK: Prezydentowi zależało, by rozładować niedobrą atmosferę

mk 12:30 3 grudnia 2015
telewizja republika
– Panu prezydentowi zależało przede wszystkim na tym, by rozładować tę niedobrą atmosferę, która narasta od tygodnia – stwierdził w rozmowie z Telewizją Republika Marek Magierowski. Rzecznik prezydenta mówił o przyjęciu ślubowania od czterech nowo wybranych sędziów.

Nowymi sędziami Trybunału Konstytucyjnego zostaną: Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski oraz Julia Przyłębska. Prezydent odebrał ślubowania od pierwszych czterech osób. Jak poinformował Marek Magierowski, Julia Przyłębska złoży ślubowanie 8 grudnia na dzień przed końcem kadencji poprzedniego sędziego TK.

– Prezydent nie mógł przejść do porządku dziennego nad uchwałami, które unieważniały wybór poprzedniego parlamentu ws. sędziów TK. Jako prezydent musiał się dostosować do takiego stanu rzeczy – podkreślał rzecznik prezydenta.

Ponadto dodał, że „panu prezydentowi zależało przede wszystkim na tym, by rozładować tę niedobrą atmosferę, która narasta od tygodnia”. – Chciał on, by Trybunał zaczął wreszcie funkcjonować normalnie – stwierdził Marek Magierowski.  

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze