Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Te wartości, które wówczas przyniosły Polsce, Europie i światu, wolność i bezpieczeństwo, po dzień dzisiejszy są obecne

lml 10:57 15 sierpnia 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
– To dzień, w którym przypominamy o wiekopomnych zasługach żołnierza, który w 1920 roku, często osamotniony, często znajdujący się w dramatycznej sytuacji, potrafił ze wsparciem całego narodu, dzięki geniuszowi decyzji pana marszałka Józefa Piłsudskiego, ze wsparciem naszych sojuszników, tu – na przedpolach Warszawy – obronić ojczyznę przed bolszewickim najazdem, obronić Europę, obronić całą cywilizację – mówił na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, minister obrony narodowej.

Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym, na kolumnie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Podczas uroczystości głos zabrał minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

– To dzień szczególny dla Wojska Polskiego. To dzień, w którym przypominamy o wiekopomnych zasługach żołnierza, który w 1920 roku, często osamotniony, często znajdujący się w dramatycznej sytuacji, potrafił ze wsparciem całego narodu, dzięki geniuszowi decyzji pana marszałka Józefa Piłsudskiego, ze wsparciem naszych sojuszników, tu – na przedpolach Warszawy – obronić ojczyznę przed bolszewickim najazdem, obronić Europę, obronić całą cywilizację – mówił Antoni Macierewicz.– To jego święto – dodał.

– Te wartości, które wówczas przyniosły Polsce, Europie i światu, wolność i bezpieczeństwo, po dzień dzisiejszy są obecne i pozwalają odbudować silną armię polską, obrońcę niepodległości państwa polskiego – zaznaczył. Za to żołnierzowi polskiemu należy się cześć i chwała! – zakończył szef resortu obrony narodowej.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze