Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Szczyt w Warszawie przesądzi o bezpieczeństwie świata, to będzie historyczny szczyt

ap 10:52 20 czerwca 2016
Bartłomiej Misiewicz, Antoni MacierewiczTwitter@mon_pl
To będzie największy szczyt w historii NATO; pierwszy który odbywa się w Warszawie i pierwszy pod przewodnictwem sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga. To będzie dobry szczyt, szczyt który sprawi ze świat będzie bezpieczniejszy – przekonywał na konferencji prasowej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Tu, na tym stadionie, za 18 dni spotka się 58 delegacji z całego świata  – zaczął Macierewicz, który spotkał się z dziennikarzami, aby zaprezentować przebieg przygotowań do lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie.

Jak dodawał, dziś już wiemy, że w głównych kwestiach Polska osiągnęła cele, które sobie zakładała. – Wschodnia flanka będzie broniona. Gwarancje bezpieczeństwa będą dużo bardziej zaawansowane – podkreślił szef MON. Macierewicz mówił, że wzmocnienie wschodniej flanki nastąpi nie tylko formie ćwiczebnej, bo batalionowe grupy będą miały charakter bojowy.

– To będzie największy szczyt w historii NATO; pierwszy który odbywa się w Warszawie i pierwszy pod przewodnictwem sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga. To będzie dobry szczyt, szczyt który sprawi ze świat będzie bezpieczniejszy – wskazywał Macierewicz. Minister przekonywał, że obszar NATO musi być terytorium chronionym jednakowo. – Nie można skupiać się ani na bezpieczeństwie flanki południowej, ani flanki wschodniej – zaznaczał. 

 

 
Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze