Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Polacy nigdy nie zrezygnowali z walki o niepodległość

ds 20:29 25 czerwca 2017
Wizyta ministra A. Macierewicza w PIT-RADWARfot. Maciej Nędzyński(CO MON)
– Polacy nigdy nie zrezygnowali z walki o niepodległość; teraz nie zrezygnujemy z odbudowy kraju, przemysłu i gospodarki, bo to droga do dobrobytu – mówił szef MON w warszawskim Ursusie podczas uroczystości z okazji rocznicy Czerwca’76 .

Macierewicz podkreślał, że przez kilkadziesiąt minionych lat "Polacy nie złożyli broni" - walczyli zbrojnie, politycznie, a także angażowali się w protesty, demonstracje i strajki, "po to, by Polska była Polską, krajem ludzi dumnych ze swojej ojczyzny i historii".

– W Ursusie, w Radomiu, w Płocku, w Grudziądzu, na Wybrzeżu, w Nowym Targu… To była cała Polska, która powiedziała wówczas Sowietom: +nie, więcej nie będziemy podlegli+. I zaczął się bieg, którego ukoronowaniem była nie tylko +Solidarność+ - największy ruch społeczny w historii świata (…), ale także decyzja narodu z jesieni 2015 r., która pozwala zmieniać Polskę – mówił minister.

– Polacy nigdy nie zrezygnowali z dążenia do niepodległości. Dzisiaj nie zrezygnujemy z dążenia do odbudowy silnego państwa polskiego, bo to jest nasz obowiązek. Po to wtedy walczyliśmy; po to dzisiaj pełnimy służbę – dodał szef MON.

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze