Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o rozmowach w koalicji: podstawowe kwestie są już ustalone

A.N. 9:38 28 lipca 2020
Trwają rozmowy wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.TV Republika
Gościem red. Doroty Kani w programie "24 pytania" był Antoni Macierewicz, który odniósł się do rozmów koalicyjnych Zjednoczonej Prawicy oraz powyborczych inicjatyw Rafała Trzaskowskiego.

– Sprawa zostanie rozstrzygnięta, a informacje z nią związane będą przekazane opinii publicznej po wakacjach. Podstawowe kwestie są już ustalone, więc nie sądzę, by były jakieś kłopoty w wynegocjowaniu pełnego kształtu umowy -  powiedział  Antoni Macierewicz w odniesieniu do rozmów wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Wiceszef Prawa i Sprawiedliwości skomentował również zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego, dotyczące stworzenia ruchu obywatelskiego "Nowa Solidarność",  który miałby powstać we współpracy z częścią samorządów i  organizacji pozarządowych. 

- W historii ostatnich 30-40 lat było wiele środowisk, które próbowały się podpiąć pod Solidarność. Solidarność była, jest i będzie tylko jedna, ta która powstała w sierpniu 1980 roku. Tylko środowiska wywodzące się właśnie stamtąd i czczące nasze dążenia niepodległościowe, narodowe oraz chrześcijańskie mogą nazywać się Solidarnością. Żadne inne działania, które próbują tamtą pamięć przykryć, nie zasługują na takie miano - stwierdził marszałek senior. 

Źródło: PR 24

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze