Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz o polskim ruchu narodowym i Grzegorzu Braunie. Musisz to zobaczyć!

AS 13:24 8 marca 2019
Telewizja Republika
– W Polsce trzeba sobie jasno powiedzieć, że ruch narodowy nigdy nie był ruchem rosyjskim. Oczywiście różni ludzie tak próbowali ten ruch kształtować. Wymordowanie prawie całości elity narodowej sprawiło, że infiltracja Służby Bezpieczeństwa wprowadziła do resztek Ruchu Narodowego ludzi, którzy próbowali ten ruch narodowy na stronę rosyjską przekształcić, zepchnąć - mówił w rozmowie z reporterką portalu Niezależna.pl Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz został zapytany przez reporterkę portalu Niezależna.pl o prorosyjskie postulaty wygłaszane już nie tylko przez środowiska lewicowe, lecz również ruchy wywodzące się wprost ze środowisk konserwatywnych – Problem jest związany w ogóle z przemianami, jakie się dokonują w świecie chrześcijańskim, Zachodnim, w świecie transatlantyckim, jeżeli tak można powiedzieć, który z jednej strony poddawany jest olbrzymiej degradacji przez środowiska lewicowe, komunistyczne, neokomunistyczne - jeżeli tak można powiedzieć. Z drugiej strony reakcją na to jest próba powrotu do tożsamości narodowej i tożsamości europejskiej wyznaczanej przez chrześcijaństwo i przez budowę państw narodowych. To przybiera czasem postać właśnie działania skrajnych formacji i grup - ze względu na swoją słabość wynikającą ze skrajności, szukającą różnych wsparć, a też czasami stymulowaną przez Federację Rosyjską. Ale od razu chciałbym państwu przywrócić pewne proporcje, to w żadnym wypadku nie oznacza, że Federacja Rosyjska przestała iść tropem Związku Sowieckiego i wspierać ruchy skrajnie lewicowe, czy wręcz terrorystyczne, wyrastające z ideologii postmarksistowskiej czy marksistowskiej. Nadal są one też finansowane i wspierane przez Federację Rosyjską. Pan prezydent Putin i jego aparat oddziałuje na wszystkich polach i tak zresztą było także dawniej - powiedział. 

– W Polsce trzeba sobie jasno powiedzieć, że ruch narodowy nigdy nie był ruchem rosyjskim. Oczywiście różni ludzie tak próbowali ten ruch kształtować. Wymordowanie prawie całości elity narodowej sprawiło, że infiltracja Służby Bezpieczeństwa wprowadziła do resztek Ruchu Narodowego ludzi, którzy próbowali ten ruch narodowy na stronę rosyjską przekształcić, zepchnąć. Oczywiście w ramach różnych działań dywersyjnych w centrali moskiewskiej, czy także jej reprezentantów tutaj w Polsce jest taka intencja, żeby zinfiltrować ruchy narodowe, żeby je przekształcić w narzędzie moskiewskie, żeby śladem pana Lecha Wałęsy mówić, że „bliżej nam do Moskwy niż do Nowego Jorku”. Jeżeli ktoś tak traktuje ruch narodowy, to znaczy, że w zapleczu ma dywersję SB albo rosyjską. To nie jest polski ruch narodowy. Polski ruch narodowy będzie zawsze propolski, a nie będzie proputinowski. Bycie proputinowskim jest zaprzeczeniem polskości i zaprzeczeniem działania na rzecz idei narodowej - mówił Antoni Macierewicz. 

– Jeśli chodzi o Brauna, to jest to wspaniały dokumentalista, twórca wybitnych filmów dokumentalno-politycznych, które obnażają sowietyzm, obnażają komunizm i obnażają postkomunizm w Polsce. [...] Z wielu powodów bardzo podziwiam tego człowieka jako filmowca, ale jego zdolność do zorientowania się w polityce międzynarodowej - po jego czynach - jest umiarkowana, jest niewielka. Ci, którzy domagają się, żeby w Polsce zmniejszyć obecność, albo zlikwidować w ogóle obecność wojsk NATO, czy wojsk amerykańskich w istocie proszą się o obecność wojsk putinowskich w Polsce. Takie są tego konsekwencje i muszą mieć tego świadomość - dodał w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze