Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz nie zostawił suchej nitki na kandydaturze Trzaskowskiego: Platforma zrezygnowała z próby wygrania wyborów

JJ 17:10 16 maja 2020
Telewizja Republika
W rozmowie z Tadeuszem Płużańskim na antenie Polskiego Radia 24 marszałek senior Antoni Macierewicz w ostrych słowach ocenił kandydaturę włodarza Warszawy Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

– Działania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie mają na celu między innymi wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. To jego drugie oblicze- przestrzegał poseł PiS. Macierewicz nie daje Trzaskowskiemu dużych szans na wygraną w wyborach:

– Decyzja o mianowaniu go oznacza, że Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich – stwierdził były szef MON. Płużański zwrócił uwagę na intensywną kampanię na rzecz Rafała Trzaskowskiego prowadzoną przez hejterski portal Sokzburaka. Od wczoraj pojawiały się tam m.in. posty o treści: „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”, „Trzaskowski mój prezydent”, „Wyślijmy serduszka dla Rafała Trzaskowskiego, dla wspaniałego prezydenta Warszawy, który wkrótce będzie prezydentem Polski”.

– SokzBuraka to medium, które powinno być poza społecznym odbiorem ze względu na przestępczą treść i sposób działania tego profilu. To po prostu obiekt dezinformacji i przestępczego ataku na poszczególne osoby oraz instytucje państwa polskiego. Dlatego uważam, że reklama w tym miejscu nikomu dobrze się nie przysłuży, nawet takiej osobie jak pan Trzaskowski- skomentował Antoni Macierewicz.

Marszałek senior podsumował także mijające 1,5 roku prezydentury Trzaskowskiego w Warszawie. W ocenie polityka PiS, „mamy do czynienia z nieudolnością lub działaniami, które związane są z różnymi interesami”. Jako przykład Macierewicz wskazał postępowanie włodarza stolicy ws. oczyszczalni „Czajka”.

– Było to zachowanie, które do dziś jest niewyjaśnione i powinno być przedmiotem badań ze strony Najwyższej Izby Kontroli. Dziwię się, że pan Banaś się tym nie zajął. Również służby takie jak Centralne Biuro Antykorupcyjne powinny to zbadać-stwierdził poseł PiS.

– Stworzono przecież zagrożenie dla bezpieczeństwa biologicznego stolicy, a także dużej części kraju- dodał marszałek senior. W swojej ocenie kandydatury Trzaskowskiego Antoni Macierewicz podniósł również kwestię ideologii LGBT. Zdaniem byłego ministra, działania prezydenta Warszawy mają na celu wprowadzenie jej założeń do wychowania naszych dzieci.

Polityk PiS przekonuje ponadto, że Rafał Trzaskowski to kandydat, który kompromituje swoją partię, a decyzja o jego mianowaniu oznacza, że Platforma Obywatelska zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

– Ugrupowanie to jest świadome, iż nie ma żadnych szans na wygraną. Wybrano osobę, która ma sprawić wrażenie, że coś się zmieniło- powiedział Antoni Macierewicz.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze