Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Materiał dowodowy wskazuje na fałszywe naprowadzanie lotu przez kontrolerów

JK 12:21 20 września 2020
Katastrofa w Smoleńsku.wikimedia.org
W programie "Polityczna Kawa" redaktora Tomasza Sakiewicza wystąpili: Antoni Macierewicz, Artur Soboń wiceminister aktywów państwowych i Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

- Decyzja o wszczęciu śledztwa przeciwko kontrolerom na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku jest przełomem merytorycznym i prawnym w działaniu prokuratury - powiedział Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS mówił, że diagnoza jakoby kontrolerzy loty fałszywie sprowadzali samolot na podejściu do lądowania była formułowana już od dawna jeszcze przez zespół parlamentarny, którym kierował były szef MON i później przez komisję, którą kieruje obecnie. Zaznaczył, że prokuratura cały ten czas miała problem jak to ująć prawnie.

Antoni Macierewicz opowiedział, co się działo na wieży kontrolnej lotniska Siewiernyj w Smoleńsku. Kontrolerzy przeklinali się nawzajem, jak i swoich zwierzchników używając słów najbardziej wulgarnych i nie mając jasności co naprawdę mają zrobić, oni mieli decydować o każdym kroku jaki zrobią piloci Tupolewa w istocie decydowała Moskwa - zakończył wątek Macierewicz.

 

Na temat obecnej sytuacji w koalicji rozmawiali Artur Soboń wiceminister aktywów państwowych i Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

- Nie da się funkcjonować w koalicji, w której nie wyznajemy wspólnych wartości, to Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do punktu, gdzie nie ma już rozmów negocjacyjnych co do przyszłej koalicji rządowej – powiedział Artur Soboń.

Z kolei Dobromir Sośnierz z Konfederacji chce, aby odbyły się nowe wybory, bo w obecnej sytuacji w Sejmie nie da się nic poskładać. A przynajmniej Konfederacja nie ma tu wielkiego pola manewru , bo nie wyobrażam sobie żebyśmy rządzili z Biedronkami, Razemkami czy lewicującą w tej chwili częścią Platformy Obywatelskiej – zaznaczył Sośnierz.


Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze