Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz demaskuje! Taki jest prawdziwy cel działań TSUE

AS 18:17 21 grudnia 2019
Telewizja Republika
– Ustawa o sądownictwie była niezbędna ze względu na próbę interwencji ze strony TSUE, który próbował interweniować w polski system prawodawczy. To jest zupełne bezprawie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz.

– To uszczegółowienie i ta precyzacja była niezbędna ze względu na próbę interwencji ze strony Trybunału Sprawiedliwości UE, który próbował bezprawnie interweniować w polski system prawodawczy, próbując rozstrzygnąć jakie są kompetencje albo dokładniej zabierając kompetencje Trybunałowi Konstytucyjnemu i przekazując je Sądowi Najwyższemu. To jest zupełne bezprawie -  ocenił. 

– Prawdziwym celem było bezprawne narzucenie Polsce [...] podporządkowania prawu unijnemu we wszystkich wymiarach - zaznaczył marszałek senior. 

– Środowisko skupione wokół Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej od samego początku, od kilkunastu lat dąży do tego, żeby rozszerzać kompetencje Trybunału Sprawiedliwości poprzez kolejne orzeczenia, tworząc wrażenie, że Trybunał Sprawiedliwości jest nadrzędnym organem prawodawczym nad wszystkimi, nad całym sądownictwem w każdym kraju Unii Europejskiej. Protesty w tej sprawie, chociaż inaczej wyrażane, są także bardzo jasno formułowane przez Trybunał Konstytucyjny Hiszpański, Niemiecki, Włoski - podkreślił Antoni Macierewicz. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze